|
-
Przejazd drezyną ręczną polega na własnoręcznym napędzaniu drezyny siłą ludzkich mięśni na wyznaczonym odcinku torowiska.
-
Drużyna drezynowa znajduje się pod opieką dowódcy drezyny bądź instruktora wyznaczonego przez koordynatora.
-
Każdy uczestnik wycieczki drezynowej musi stosować się do poleceń osób odpowiedzialnych za ruch drezynowy (tj. dowódcy drezyny, jego zastępcy bądź instruktora).
-
Uczestnicy wycieczki przestrzegać muszą zasad bezpieczeństwa (tj. nie wykonują niczego, co mogłoby im lub innym zaszkodzić, nie ingerują w pracę urządzeń drezyny oraz nie oddalają się od niej bez uzgodnienia).
-
Dowódca drezyny, jego zastępca oraz instruktor mają uprawnienia do wystawienia prawa jazdy drezynowego dotyczącego wyznaczonego odcinka torowiska w zależności od umiejętności zdającego.
-
Dowódca drezyny bądź instruktor decydują o przebiegu wycieczki
(w porozumieniu ze stroną zamawiającą w zależności od warunków
pogodowych, liczby osób itp.).
-
Podczas wycieczki możliwe są postoje na odpoczynek, grill oraz inne atrakcje, z wyjątkiem przejazdów kolejowych, gdzie drezyna nie ma prawa się zatrzymywać.
-
Każdy uczestnik wycieczki drezynowej może brać udział w pracach torowych, wtedy jest zwolniony z opłat (z wyjątkiem ustalonych przed wyprawą kosztów pokrywanych przez wszystkich uczestników).
-
Koordynator odpowiada za tabor, którego jest właścicielem, dba o jego prawidłowe funkcjonowanie. Jego zadaniem jest też dbałość o szlak kolejowy, który użytkuje.
|