NASI PARTNERZY
Kolej Drezynowa

Pierwsza w Polsce Kolej Drezynowa

Polskie Linie Kolejowe S.A.

Polskie Linie Kolejowe

Leśniczówka Brzdnia

Leśniczówka Brzednia

Nasze drezyny


DR-1

DR-01


Przedwojenna drezyna typu pompa mogąca zabrać na pokład 12 osób. 6 osób zajmując miejsca na drewnianych ławeczkach uzyskuje komfort jazdy IV klasą pociągu z początku XX wieku. Jednakże 6 osób pracujących jako galernicy może tylko pomarzyć o zajęciu "wygodnych" miejsc siedzących. Pojazd posiada dwa biegi umożliwiając jazdę z zawrotną prędkością do 70 km/h co przy otwartym pojeździe sprawia niesamowite wrażenie iż drezyna lada chwilę "wyciągnie skrzydła". Oczywiście przy dużych spadkach i "niedostatku siły roboczej" kiedy to drezyna jest niecałkowicie obsadzona "galernikami" podjazd pod strome zbocza może nastręczać pewnych trudności...

 
DR-2

DR-02


Nasz drugi pojazd wyprodukowany w Raciborzu w latach sześćdziesiątych jest zdecydowanie mniejszych gabarytów. Posiada trzy miejsca siedzące i ewentualnie dwa miejsca "stojące" z tyłu drezyny. Jednakże jazda w tej kombinacji może być niebezpieczna, dlatego też nie jest praktykowana. Mała drezynka posiada już tylko i wyłącznie jedno przełożenie i nie można nią osiągnąć już tak "zawrotnych" prędkości jak w przypadku dużej drezyny. Jednakże dla małych grup nadaje się wyśmienicie do jazdy.Łącząc drezynkę dużą i małą uzyskujemy dodatkowe trzy miejsca w przedziale "międzydrezynowym" zwanym dalej mostkiem kapitańskim.

Jazda połączonym składem drezyn daje przede wszystkim zwiększenie wydajności pracy. Jeśli wypadnie któryś z "galerników" wtedy tandem nie odczuwa dużego "spadku mocy".prototyp

DM-03


Nasza drezyna o napędzie motorowym została zbudowana w Śmiglu w 2005 roku. Jej układ napędowy pochodzi od samochodu 'Polski Fiat 126p'.
Posiada około 12 miejsc pasażerskich. Służy nam do patrolowania trasy oraz przeprowadzenia prac torowych w odległych zakątkach naszej linii, do których dojazd drezyną ręczną mógłby doprowadzić do znaczącego osłabienia wydajności robotników torowych.


zdjęcie WM-02

WM-02


Drezyna motorowa WM II jest własnością Sylwestra Pulika.
Jej głownym zadaniem jest patrol trasy. Ilość miejsc siedzących: 3.WM-05[zobacz galerię zdjęć]

W chwili obecnej zakupione są dwa wózki od drezyn typu WM 5. Jeden z nich znajduje się we wstępnej fazie przebudowy. Po przedłużeniu ma być zaopatrzony w dwa silniki od mercedesa, miękkie siedzenia i stoliki a nawet dach aby nie padało na głowę.
Okna oczywiście jak filmowych pociągach w Indiach czyli bez szyb.
Drezyna będzie docelowo miniszynobusem reprezentacyjnym promującym w jaki sposób niewielkim kosztem istnieje możliwość uratowania nieczynnych linii kolejowych od zagłady.
Drugi wózek od WM 5 ma być wagonikiem doczepnym też o podwyższonym standardzie jednakże bez dachu.


GS-02

GS-02


To najbardziej nietypowy pojazd, jaki użytkujemy.
Jest to drezyna o napędzie rowerowym, napędzana przez cztery osoby. Może jeździć nie tylko po szynach, ale również po drodze. Co więcej, w razie potrzeby może jeździć również po torze szerokim (1524mm).Bezpieczny przejazd zależy także od Ciebie
 
© 2005-2009 Krzywińska Kolej Drezynowa